Park maszynowy w Nowej Wsi Lęborskiej

Park maszynowy w Nowej Wsi Lęborskiej powstał w 2006 roku. Od tego czasu posiadamy zaplecze umożliwiające produkcję palet i opakowań drewnianych na szeroką skalę. Ponadto, dysponujemy nowoczesną w pełni zautomatyzowaną linią do zbijania palet standardowych, jednorazowych oraz niestandardowych, na specjalne zamówienie klienta.

Co produkujemy w parku maszynowym?

W parku maszynowym zlokalizowanym w Nowej Wsi Lęborskiej zajmujemy się produkcją palet i opakowań drewnianych. Ponadto, w celu podniesienia elastyczności produkcji, wytwarzamy elementy palet we własnym zakresie. Takie rozwiązanie pozwala na wykonanie palet i opakowań o niestandardowych wymiarach. Cały proces produkcyjny oparty jest na nowoczesnych maszynach, dzięki czemu mogą Państwo liczyć na najwyższą jakość naszych produktów.

Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalacje dwóch automatycznych linii do zbijania łączników paletowych, co przekłada się na większą efektywność produkcji. Z uwagi na zachowanie wysokiego standardu i utrzymanie terminowości dostaw, w 2017 roku uruchomiliśmy nowoczesną linię przetarcia drewna średnio wymiarowego. Konstrukcja linii zakładała szybką zmianę wymiarów produkowanych elementów tak, by można było wykonywać krótkie serie palet pod indywidualne zamówienia klientów.

W naszej firmie staramy się dbać o ekologię, dlatego zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu drewna. W tym celu zajmujemy się sortowaniem i korowaniem drewna, które można ponownie wykorzystać. Odzyskana kora jest sortowana i sprzedawana jako materiał kompostowy lub ściółkowy dla ogrodnictwa. Produkujemy także wysokiej klasy trociny i zrębki papierniczej, z której powstają pellet drzewny i płyty wiórowe.